В Україні запустили новий бренд – онлайн-конструктор вишитих сорочок vytvory.ua

Вишивані сорочки vytvory.ua

Родина колекціонерів народного мистецтва, Євген та Людмила Дмитруки, започаткувала власний бренд “ВИТВОРИ”. Vytvory.ua – це онлайн-конструктор вишиванок, в якому можна самостійно обрати: фасон, довжину, вишивку з бібліотеки автентичних орнаментів зі старовинних зразків, а ще як колір тканини, так і вишивки.

Вишита сорочка є одним із найпотужніших маркерів українства, вона, як наш прапор чи мова, промовляє – «ми з України!». Оцифровуючи та ретельно описуючи впродовж останніх 8 років власну колекцію, подружжя збагнуло, що вишиті сорочки можуть бути ще й яскравим виявом локальної ідентичності, вони здатні свідчити: «ми з Полтавщини, Чернігівщини, Покуття…».

Вишивані сорочки vytvory.ua

На основі оцифрованих експонатів сформували масштабну базу зразків орнаментів, що належать до різних локальних стилів. Найкращі з цих орнаментів тепер використовуються в онлайн-конструкторі.

https://vytvory.ua/
“Наш бренд – це про вшанування нашої спадщини без її зношення. Ми хочемо продемонструвати, що вишиті сорочки можуть бути стильними не лише тоді, коли їх створюють імениті дизайнери, але й тоді, коли їхніми авторами стають самі ж покупці”, – пояснює Євген Дмитрук.

До створення власного бренду засновники йшли понад 3 роки. А колекцію з майже 5 тисяч експонатів збирали 17 років.

Серед вцілілих до нашого часу давніх сорочок не знайти двох однакових! Відтак не існує причини, чому і сучасні вишиванки не мали б бути такими ж унікальними та неповторними, як і ми самі. Власна сорочка – це чудова можливість самовиразитись.

«Сприяти бути собою – це основна місія нашого бренду. Наші замовниці є героїнями бренду ВИТВОРИ. Кожна з них пише свою власну історію і грає в цій історії головну роль. Ми в їхніх історіях всього лише зброєноші, служба підтримки, back office. Все найважливіше, творче і креативне роблять наші героїні, ми лише виконуємо їхні побажання», – додає Людмила.

Вишивані сорочки vytvory.ua
Головна ідея онлайн-конструктора полягає у можливості складати власні композиції вишивки з автентичних зразків, що належать до обраних локальних стилів. Таким чином досягається, по-перше, унікальність, тобто фактично неповторність кожного витвору, а по-друге, 100% автентичність, тобто належність до певної локальної традиції.
Усі сорочки шитимуться з натурального льону або коноплі. Такі матеріали надаються для переробки та дозволяють практикувати цивілізоване ставлення до нашої культурної спадщини. Уся фурнітура (нитки, ґудзики, застібки, інші елементи сорочок) виробляється й постачається українськими компаніями.

Особливу увагу засновники бренду приділили пакованню: кожен виріб буде у кастомізованому тубусі, на якому буде зображено сам витвір та буде зазначено імена його творців.

Бренд ВИТВОРИ сповідує концепцію свідомого підходу до моди, споживання, довкілля та культурної спадщини, тож не шиє тони однакових речей, а виготовляє кожну річ в одиничному екземплярі.

Наразі на сайті можна ВИТВОРИти лише жіночі вишиті сорочки, але у планах – додати чоловічі, а згодом й інші речі.

Вишивані сорочки vytvory.ua

Загрузка ...
Brands and Trends